Wysokiej klasy inwestorzy, czyli wieloryby, kupują Bitcoin bardziej agresywnie od świąt Bożego Narodzenia, na łańcuchu danych pokazują.

Bitcoin (BTC) wieloryby kupują więcej od Bożego Narodzenia, dane z łańcucha pokazują. Świadczy to o tym, że inwestorzy o wysokich dochodach nadal zjadają podaż BTC.

Niemal niemożliwe jest oddzielenie inwestorów instytucjonalnych od inwestorów indywidualnych za pomocą danych on-chainowych. Tendencja ta pokazuje jednak, że inwestorzy z dużym kapitałem coraz częściej wchodzą na rynek Bitcoinów, mimo jego wzrostu.

Dlaczego wieloryby nadal kupują więcej Bitcoinów?
Według analityków w Santiment, około 647 milionów dolarów Bitcoin prawdopodobnie przeniesione z małych adresów na duże.

Adresy posiadające ponad 1000 BTC lub więcej są uważane za wieloryby przez wielu analityków, ponieważ 1000 BTC jest równoważne ponad 27 milionów dolarów przy obecnej cenie 27 100 dolarów. Analitycy pisali:

„W ciągu ostatnich 48 godzin od Bożego Narodzenia, adresy #Bitcoinów z 1000 lub więcej $BTC są teraz właścicielami 0,13% więcej podaży niż mniejsze adresy wcześniej. To jest około 24.158 żetonów, co przekłada się na $647.7M w czasie tego pisania.“
Bitcoin wzrósł prawie trzykrotnie od połowy 2020 roku, a wzrost BTC jest prawdopodobnie ograniczony w najbliższej przyszłości.

Mimo to, większość punktów danych w łańcuchu pokazuje, że mniej wielorybów sprzedaje się na głównych giełdach. Ki Young Ju, CEO w CryptoQuant, powiedział:

„Wieloryby z BTC wydają się wyczerpane, by sprzedawać. Mniej wielorybów deponuje się na giełdach. Wydaje mi się, że ta tendencja zwyżkowa będzie się utrzymywała, ponieważ inwestorzy instytucjonalni kupują, a wskaźnik wielorybów na giełdzie utrzymuje się poniżej 85%“.

Istnieją dwa główne powody, dla których wieloryby mogą gromadzić Bitcoin w obecnym przedziale cenowym.

Po pierwsze, pomimo zbyt długiego rajdu Bitcoinów, wieloryby mogą wierzyć, że bariera psychologiczna na poziomie 30.000 dolarów zostanie złamana. Jeśli tak, dane dotyczące opcji sugerują, że 36.000 dolarów może być prawdopodobnym celem w najbliższym czasie.

Po drugie, nie ma solidnego powodu, aby przewidywać nadejście poważnej korekty, poza luką na CME i wysoką stopą finansowania rynku kontraktów terminowych.

Ale jeśli Bitcoin będzie się konsolidował po każdym rajdzie, co widać było w ciągu ostatnich dwóch dni, to stopa finansowania prawdopodobnie się unormuje. Kiedy to się stanie, rynek instrumentów pochodnych będzie mniej przegrzany, co zwiększy prawdopodobieństwo nowego rajdu.

Pseudonimowy inwestor znany jako „Bizantyjski Generał“ powiedział, że rynek ten daje obecnie sprzeczne sygnały. Zarówno posiadacze kontraktów długich jak i krótkich są agresywni, co sprawia, że możliwe jest zarówno długie jak i krótkie ściskanie. Powiedział:

„Takie sprzeczne sygnały rn. Zarówno longs & shorts są zbyt agresywne lol. Powinienem pewnie siedzieć na rękach.“
Prawdopodobny scenariusz krótkoterminowy to większa konsolidacja
Zazwyczaj cena Bitcoin na bazie Coinbase jest wyższa niż Binance i inne giełdy zależne od Tether. Jednak w ostatnim tygodniu, Bitcoin został handlu nieco niższe na Coinbase, o około 20 dolarów do 30 dolarów.

Chociaż luka jest niewielka, to pokazuje, że USA, które napędzały rajd Bitcoin w grudniu, może być świadkiem spowolnienia popytu nabywców. Ale rynek azjatycki i rynek instrumentów pochodnych obserwują wzrost popytu nabywców.

Biorąc pod uwagę, że popyt na Bitcoin na amerykańskim rynku spot wydaje się ochładzać, Bitcoin może skonsolidować się na dłużej z mniejszą zmiennością.