Analityk kryptowalutowy analizuje możliwość przerzucenia przez Binance Coin (BNB) Ethereum (ETH) na drugie miejsce

Cena Binance Coin (BNB) eksplodowała w górę w ciągu ostatnich 30 dni, idąc w górę o 560% z około 40 dolarów do nowego wszech czasów powyżej 340 dolarów, zanim zaczęła się korygować. Analityk kryptowalutowy i trader Nicholas Merten zważył na jego wzrost.

W nowym filmie DataDash, o którym po raz pierwszy poinformował Daily Hodl, Merten opowiedział swoim 390 000 subskrybentom na YouTube o meteorycznym wzroście kryptowaluty w stosunku do Binance Smart Chain (BSC), blockchaina kompatybilnego z Ethereum Virtual Machine (EVM) o znacznie niższych opłatach. Popyt na Crypto Profit BNB wzrasta, ponieważ przestrzeń zdecentralizowanych finansów (DeFi) na Binance Smart Chain w szybkim tempie zyskuje nowych użytkowników, ponieważ większość z nich próbuje uciec od wysokich opłat widocznych w sieci Ethereum.

Jak donosi CryptoGlobe, BNB stał się trzecią co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, wyprzedzając stablecoin USDT Tethera i DOT Polkadota, mniej więcej w tym samym czasie PancakeSwap (CAKE), wiodąca zdecentralizowana giełda na BSC, odnotowała wzrost wolumenu obrotów do tego stopnia, że przewyższył on wolumen Uniswap, wiodącej zdecentralizowanej giełdy na Ethereum.

Analizując, czy Binance Smart Chain może wyprzedzić Ethereum i stać się go-to blockchain dla inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji, Merten zwrócił uwagę na podobieństwa między ETH i BSC, zauważając, że deweloperzy mogą łatwo przenieść aplikację z pierwszego na drugi. Dodał:

Dużą różnicą jest tutaj również to, że Binance Smart Chain w tym przypadku ma kilku wybranych walidatorów. W przeciwieństwie do Ethereum, który przechodzi przez proces wydobycia i ma tysiące węzłów na całym świecie w bardzo zdecentralizowanym formacie, Binance jest o wiele bardziej scentralizowany. To nie jest z natury rzeczy straszne natychmiast

Jak więcej aktywów są dodawane do sieci, powiedział, tym większy powód do niepokoju. Opłaty są jednak „praktycznie nieistniejące“ na inteligentnym łańcuchu Binance, który korzysta z wpływu Binance na sieć.

Ethereum może przetrwać, dodał, dzięki wdrożeniu rozwiązań skalowania warstwy drugiej, które „zadecydują o dominacji Ethereum na rynku, jeśli chodzi o DeFi.“

Główne protokoły, takie jak Uniswap, już pracują nad rozwiązaniami skalującymi, takimi jak Optimism, podkreślił

Uruchomiono również wstępną fazę Ethereum 2.0, z Beacon Chain działającym teraz obok głównego blockchaina Proof-of-Work. Uruchomienie ETH 2.0 ma pomóc sieci w przetwarzaniu większej liczby transakcji na sekundę.

Patrząc na cenę BNB, która od tego czasu spadła do 260 dolarów w czasie prasy, Merten zauważył, że wygląda ona na wyczerpaną, ale inwestorzy mogą dodać do niej ekspozycję, jeśli uważają, że istnieje co najmniej 10% szans na zdominowanie przestrzeni DeFi.